Laminowanie w domu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdą czynność związaną z obróbką dokumentacji można wykonać samodzielnie. Trzeba jednak posiadać odpowiedni sprzęt, który od dawna nie jest już trudno dostępny. Skomplikowane prace warto zostawić wyspecjalizowanym punktom, ale proste laminowanie dokumentu lub wizytówki? To nic trudnego.

Urządzenie do laminowania

Najprostszy laminator można zakupić w cenie około 100 zł, co jest niesamowite biorąc pod uwagę fakt, że niedawno takie maszyny były naprawdę drogie. Maszyna do laminowania zwykle przystosowana jest do używania konkretnej grubości papieru i specjalnej folii. Format laminowanych dokumentów nie może przekroczyć A3, ale z powodzeniem można zalaminować mniejsze dokumenty.

Elementy potrzebne do laminowania

Papier nie powinien być grubszy niż 0,4 mm, a folia powinna znajdować się w zakresie 80-125 mikronów – przy takich produktach laminacja przebiegnie bez żadnych przeszkód. Laminacja dokumentu wielkości A3 zajmuje około minuty, więc jest to czas jak najbardziej do zaakceptowania.

Posiadanie w domu takiego sprzętu nie musi oznaczać przeznaczania na niego ogromnej ilości miejsca – te urządzanie są stosunkowo niewielkich rozmiarów i zwykle mieszczą się na standardowej półce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *